کویل کولرگازی چیست؟

کویل کولر گازی چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که در بخش فنی کولر گازی ممکن است با آن مواجه شوید این است که کویل کولر گازی چیست. یکی از معمول ترین قطعاتی که می تواند در کیفیت و میزان رطوبت هوا تاثیر گذار باشد کویل کندانسور کولر گازی است.

دستگاه شما معمولا دارای دو نوع کویل به صورت زیر است:

  • کویل تبخیر در یونیت داخلی
  • کویل کندانسور در یونیت بیرونی

هر دو این کویل ها برای جذب گرما و رطوبت در خانه شما و رها کردن آنها در بسیار اهمیت دارند. با گذشت زمان ، طبیعی است که این کویل ها با گرد و غبار موجود در هوا کثیف یا مسدود شوند. وقتی این اتفاق بیفتد، کل سیستم کولر گازی شما کیفیت کلی خود را از دست می دهد و بازدهی اول خود را از دست می دهد.

حال که با مفهوم کویل کولر گازی چیست آشنا شدید در ادامه سه نشانه که کولر گازی شما با داشتن آن، به نظافت کویل کولر گازی خود نیاز پیدا می کنید. 

مصرف برق شما بیشتر حال معمول شده باشد

اگر به صورتحساب مصرف برق ماهانه خود دقت کنید ممکن است از حالت عادی مصرف بیشتری داشته باشید. البته که ممکن است این مصرف بالای شما از کویل کندانسور کولر گازی شما نبوده و وسیله دیگری در منزل شما مصرف برق شما را بالا برده است.

اما اگر دلیل خاصی برای آن پیدا نکردید، بدانید که این جریان به کویل کندانسور کولر گازی شما ارتباط خواهد داشت. کویل کولر گازی شما زمانی که کثیف باشد، فشار بیشتری به موتور کولر گازی شما می آید و کولر به برق زیادی برای این فشار نیاز داشته. در نتیجه باعث می شود که مصرف برق شما به شدت بالا رود.

کولر گازی بدون هیچ دلیلی از کار بیافتد

هنگامی که کویل های کولر گازی به شدت کثیف باشد، دستگاه برای خنک کردن فضای داخل باید انرژی بیشتری را مصرف کند. اگر به اندازه کافی کویل کولر گازی چیست را متوجه شده باشید، به راحتی می توانید متوجه کثیفی کویل های کولر گازی خود شوید. اگر با از کار افتادن ناگهانی کولر گازی مواجه شدید ما به شما پیشنهاد می دهیم که اول کویل کولر گازی خود را بررسی کنید و کثیفی آن را برطرف کنید.

کولر گازی به اندازه کافی سرما یا گرما را تولید نمی کند

اگر کویل کندانسور کولر گازی شما واقعا کثیف یا مسدود شده باشند، کویل وظیفه اصلی خود که خروج گرما از اتاق و انتقال آن به بیرون است را به خوبی انجام نمی دهد. اگر این گرما به خوبی انتقال پیدا نکند ممکن است برگشت کرده و با هوای سردی که کولر تولید می کند مخلوط شده و کیفیت سرما و دما اتاق را تغییر دهد. بنابراین شما احساس گرما کرده و سریعا از عملکرد ضعیف کولر گازی خود مطلع می شوید.

پایین آمدن کیفیت هوا و ایجاد حساسیت

آلودگی در هر کجا که باشد باعث حساسیت و کاهش کیفیت هوا می شود. کویل کولر گازی و دیگر قطعاتی که نقش مهمی در تهویه هوا ایجاد می کنند، نیز اگر آلوده باشند، می توانند کیفیت هوا را پایین بیاورند. تشخیص اینکه کیفیت هوا پایین آمده است شاید در ظاهر کار سختی باشد ولی هوایی که تا دیروز تنفس می کردید اگر کیفیت آن کاهش پیدا کند، تنفس شما نیز مثل قبل نبوده و ممکن است کمی احساس تنگی نفس کنید.

کویل کولر شما اگر آلوده باشد باعث شده که کیفیت هوا پایین آمده و شما دچار حساسیت شوید.

 

در مجموع از بین بردن آلودگی یکی از مهم ترین نکات در زندگی افراد است. از بین بردن آلودگی از سیستم تهویه مطبوع نیز مهم ترین بخش نظافت منزل است. اگر نظافت کولر گازی به درستی و به موقع انجام شود، تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت هوای منزل خواهد گذاشت. امیدوارم در این مقاله با مفهوم کویل کولر گازی چیست و چه نقشی در کیفیت هوای اتاق دارد، به خوبی آشنا شده باشید.

عنوان با فونت تیتر

​​​​​​​​​​​افتتاح شعبه جدید

افتتاح شعبه جدید

​​شعبه ابادان: به خیابان لین یک اصلی احمد اباد  روبروی فرش پدر انتقال یافت

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید